آموزش تنظیمات موسیقی انتظار در سانترال (Music on hold)

تنظیمات موسیقی انتظار (Music on hold)

با ست کردن قابلیت Music on hold، وقتی با شما تماسی گرفته می شود و آن را در حالت انتظار قرار می دهید، فرد پشت خط، موزیکی را می شنود که نشان می دهد هنوز در حالت hold قرار داشته و تماس قطع نشده است.

 نحوه فعال کردن موزیک  پشت خط (موزیک هلد) و امکانات و کارایی های مربوط به آن در nسری TES/TEM824و تلفن سانترال ۷۷۳۰ KX-T را برای شما آموزش می دهیم.

طبق معمول به شکل زیر وارد حالت برنامه ریزی تلفن سانترال KX-T7730 و یا KX-T7030 شده و با اعمال کد مربوطه پیش میرویم.

کد ۱۱۱ : مربوط به انتخاب موزیک هلد داخلی یا خارجی و یا Tone

سپس دکمه  SP-Phone  را ۲ بار زده روی صفحه گوشی پیغام  INTERNAL (داخلی) ظاهر می شود. اگر می خواهید صدای ورودی یا همان موزیک هلد ، صدای پیش فرض خود سانترال باشد باید در همین گزینه بماند این گزینه برای زمانی است که شما هیچ دستگاه خارجی برای موزیک هلد خود تهیه نکرده اید پس میتوانید از موزیک بسیار ساده پیش فرض دستگاه سانترال خود استفاده کنید و برای تغییر دادن این گزینه یک بار  دکمه AUTO ANS را زده روی صفحه نمایش گزینه EXTERNAL  می آید این گزینه یعنی شما یک دستگاه موزیک پلیر یا دستگاه موزیک پشت خط و یا یک رادیو به دستگاه سانترال خود وصل کرده برای انتخاب این حالت دکمه  STORE  میزنید.این وسیله خارجی چه یک دستگاه موزیک پلیر یا موزیک hold و یا رادیو باشد با یک کابل Audio  و به شکل زیر به دستگاه وصل میشود.

یکی از امکانات و عملکرد های بسیار جالب موزیک پشت خط در دستگاه سانترال پاناسونیک ،امکان به اشتراک گذاشتن صدای وسیله مورد استفاده در ورودی موزیک هلد در تمام تلفن های سانترال مدل ۷۷۳۰ یا ۷۰۳۰ ،به این ترتیب اگر شما مثلا یک رادیو به ورودی موزیک پشت خط خود وصل کرده باشید علاوه بر امکان پخش صدای رادیو برای مشتری پشت خط ،تمام کاربران شرکت یا محل کار شما با تلفن۷۰۳۰ خودشان به صدای رادیو به شکل زیر دست رسی خواهد داشت این گونه با یک رادیو یا وسیله صوتی دیگر، همه میتوانند با هم استفاده کنند.

کد ۶۲۶ : تعریف کردن عدد ۱ بر روی گوشی سانترال ۷۷۳۰ برای گوش دادن موزیک هلد پشت خط.

سپس دکمه SP-Phone را ۲ بار زده روی صفحه گوشی پیغام  Disable : #01)غیر فعال)  ظاهر می شود. شما با زدن دکمه AUTO ANS و Enable(فعال) کنید و در آخر دکمه STORE را بزنید (در آن صورت می توانید به داخلی ۱۰۱ امکان گوش کردن موزیک با زدن عدد ۱ را بدهید البته حتما گوشی داخلی مورد نظر باید اپراتوری یعنی ۷۷۳۰ باشد ) و برای فعال کردن این مورد برای داخلی دیگر باید دکمه SP-phone  را بزنید و بعد از اتمام کار برنامه ریزی با زدن دکمه  END از حالت برنامه بیرون بیایید.

حالا با زدن عدد ۱ بر روی گوشی ۷۷۳۰ می توانید موزیک و یا هر چیزی که به ورودی سانترال وصل کرده اید مثلا : رادیو و ….  گوش کنید و با زدن دوباره عدد ۱ از آن حالت خارج شوید.

گروه فنی مهندسی پایا
گروه پايا ، عرضه کننده سيستم هاي ارتباطي اداري و مراکز تلفن (سانترال)  کارین، رهیاب، رهنما، هایبرکس، کاراتلفن ،پاناسونیک، پارس تلفن کار، گویان و سامسونگ با بهره گيري از کادري متخصص و  متعهد و سالها تجربه درخصوص فروش و نصب و راه اندازي  و نگهداري اين سيستم ها، با رعایت حقوق مشتری ، به صورت 24 ساعته در سریعترین زمان ممکن اعلام آمادگی می نماید.
سرعت ، دقت و پیگیری مستمر تعهد ماست.    
اطلاعات تماس
تلفن دفتر مرکزی     9 - 296 0 98 88 021
فکس:                       298 0 98 88 021
دفتر مازندران-ساری   6 - 3445 3330 011
مدیریت فنی:                5562 350 0912
آدرس ایمیل :          info@PTKGroup.ir
سامانه پیامکی:            298 0 98 88 021
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به گروه فنی مهندسی پایا می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح